Loading

Hakkında

Özellikle ‘Hercai’ ve ‘Destan’ dizilerindeki performansları ile adından söz ettiren Ebru Şahin oyunculuk alanında başarılı çalışmalara imza atmaya devam ediyor…

Yetenekli oyuncu 18 Mayıs 1994 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Oyunculuk ile ciddi anlamda tanışması, İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nden mezun oluşunun ardından oyunculuk eğitimine başlaması ile gerçekleşti.

Kariyerine 2016 yılında Kan Parası adlı film ile başlayan Şahin, ilerleyen yıllarda Savaşçı dizisinde bölüm oyuncusu; İstanbullu Gelin ve Yasak Elma dizilerinin yanı sıra Babam filminde yardımcı oyuncu olarak yer aldı.

Film ve dizi alanlarında yaptığı bu çalışmaların yanı sıra Ebru Şahin 2018 yılında ‘Judy’ karakterini canlandırdığı Suit isimli tiyatro oyununda da rol aldı. Daha sonra güzel oyuncu 2019 yılında Şuursuz Aşk filminde ‘Menekşe’ karakteriyle başrol oyuncu olarak izleyici karşısına çıktı.

Oyunculuk kariyerinin ilk yıllarındaki bu başarılı rollerin ardından, 2019-2021 yılları arasında yayınlanmış olan Hercai dizisinde başrol oyuncusu olarak canlandırdığı ‘Reyyan’ karakteri ile önemli bir hayran kitlesine ulaştı ve adından gerçek anlamda söz ettirmeye başladı. Bu rolü ile 2020 yılında gerçekleştirilen 46. Altın Kelebek Ödül Töreni’nde Yıldızı Parlayanlar ve En İyi Kadın Oyuncu ödüllerini aldı.

2019 yılında aldığı Türkiye Lider Marka Ödülleri’nde Yılın En İyi Kadın Oyuncusu ödülünün yanı sıra Ebru Şahin 2020 yılında 7. Mersin Altın Palmiye Ödülleri’nde Yılın Kadın Dizi Oyuncusu, Altın Marka Ödülleri’nde En İyi Kadın TV Yıldızı, 6. Türkiye Gençlik Ödülleri’nde En İyi Kadın Dizi Oyuncusu ve 2021 yılında Turkish Drama Channels Awards’da En İyi Kadın Oyuncu dahil birçok ödüle layık görüldü.

İlerleyen dönemde oyuncu Kasım 2021 – Eylül 2022 tarihleri arasında yayınlanmış olan Destan adlı dizide ‘Akkız’ karakteri ile başrol oyuncusu olarak rol aldı ve bu başarılı rolun sonucunda 2022 yılında düzenlenen Türkiye Kadın Zirvesi Ödülleri’nde Yılın Kadın Televizyon Oyuncusu ödülünü elde etti.

Sanatçı yakında Netflix’te yayınlanması planlanan Centilmen adlı dizide Çağatay Ulusoy’la başrolü paylaşacak. Bu proje üzerinde çalışmalar hala devam ediyor.

Ebru Şahin 1 Temmuz 2022’de NBA basketbolcusu Cedi Osman ile dünya evine girmiştir.